Super Socializer - en to uk translation catalogue (407 entries)

en: %s pixels from %s
uk: %s пікселів від %s

en: (applies, if counter enabled)
uk: (застосовується, якщо лічильник включений)

en: <strong>Required to use Disqus commenting.</strong> For more info on shortname, visit following link.
uk: <Strong> Необхідно для використання коментування через Disqus. </ Strong> Для більшої інформації відвідайте відповідне посилання

en: About
uk: Про проект

en: Account already exists or linked
uk: Аккаунт вже існує або пов'язаний

en: Account dashboard
uk: Сторінка управління аккаунтом

en: Account linked successfully
uk: Аккаунт успішно пов'язаний

en: Add-Ons
uk: Доповнення

en: Advanced Configuration
uk: Розширена конфігурація

en: After enabling this option, new users will not be able to login through social login. Only existing users will be able to social login.
uk: Після включення цієї опції, нові користувачі не зможуть увійти в через соцмережі в систему. Тільки існуючі користувачі зможуть зробити це.

en: After individual product at WooCommerce Shop page
uk: Після індивідуального продукту на сторінці магазину

en: After widget content:
uk: Після вмісту віджета

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Alignment of horizontal floating interface. Number can be negative too.
uk: Вирівнювання горизонтального плаваючого інтерфейсу. Число може бути негативним.

en: Allows for shortened URLs to be used when sharing content if a shortening plugin is installed
uk: Дозволяє використовувати скорочені посилання якщо Поділитися, за умови що плагін встановлений.

en: Archive Pages (Category, Tag, Author or Date based pages)
uk: Архів сторінки (Категорія, тегів, автор або сторінки на основі дат)

en: Archives
uk: Архіви

en: Auto-approve comments made by Social Login users
uk: Автоматичне схвалення коментарів для користувачів, які увійшли через соцмережі

en: Avatar quality
uk: Якість аватарки

en: Average
uk: Середнє

en: Award points for Social Login
uk: Преміальні очки якщо вхід через соцмережі

en: BBPress forum
uk: BBPress форум

en: BBPress reply
uk: BBPress відповідь

en: BBPress topic
uk: BBPress тема

en: Background Color
uk: Колір фону

en: Basic Configuration
uk: Основные настройки

en: Before widget content:
uk: Перед вмістом віджета

en: Best
uk: Кращий

en: Boost sharing by awarding points
uk: Збільште розшарювання, нагороджуючи очками

en: Border
uk: Рамка

en: Border Color
uk: Колір рамки

en: Border Width
uk: Ширина рамки

en: Border radius (in pixels)
uk: Радіус рамки (в пікселях)

en: Bottom
uk: Знизу

en: Bottom of the content
uk: Під вмістом

en: BuddyPress activity
uk: BuddyPress активність

en: BuddyPress group
uk: BuddyPress Група

en: BuddyPress group (only at top of content)
uk: BuddyPress групи (тільки у верхній частині контенту)

en: BuddyPress profile page
uk: Сторінка профілю BuddyPress

en: Buffer username (without @)
uk: Ім'я користувача в Twitter (без @)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Category Archives
uk: Архіви категорій

en: Center
uk: Центр

en: Choose avatar quality
uk: Виберіть якість аватара

en: Clear Bitly Cache
uk: Очистити Bitly кеш

en: Clear Share Counts Cache
uk: Очистити кеш лічильників Поділитися

en: Click to hide help
uk: Натисніть, щоб приховати довідку

en: Click to show help
uk: Натисніть, щоб показати довідку

en: Color Scheme
uk: Схема кольорів

en: Comment area label
uk: Поле для області коментаря

en: Confirm email
uk: Підтвердити e-mail

en: Connected with
uk: Авторизуватися за допомогою

en: Counter Position
uk: Позиція лічильника

en: Currently
uk: в даний час

en: Custom CSS
uk: Користувальницькі CSS

en: Custom Url
uk: Користувацьке посилання

en: Custom url
uk: Користувальницьке посилання

en: Dark
uk: Темна

en: Day(s)
uk: Днів

en: Default
uk: За замовчуванням

en: Delete all the options on plugin deletion
uk: Видалити всі налаштування при видаленні плагіна

en: Disable Floating Social Sharing on this
uk: Відключити плаваючий блок Поділитися на цьому

en: Disable Floating like buttons on this
uk: Відключити плаваючі кнопки Подобається на цьому

en: Disable Social Commenting on this
uk: Деактивувати соціальне коментування

en: Disable Standard Social Sharing on this
uk: Відключити стандартний блок Поділитися на цьому

en: Disable Standard like buttons on this
uk: Відключити стандартні кнопки Подобається на цьому

en: Disable user registration via Social Login
uk: Відключити реєстрацію користувача через соцмережі

en: Dismiss this notice
uk: Закрити це повідомлення

en: Display vertical interface only when screen is wider than %s pixels
uk: Показувати вертикальний інтерфейс тільки якщо ширина екрану більше ніж% s пікселів.

en: Display vertical interface only when screen is wider than the width specified.
uk: Показувати вертикальний інтерфейс тільки якщо ширина екрану більше ніж ширина за замовчуванням.

en: Disqus Commenting Options
uk: Налаштування коментування через Disqus

en: Disqus Shortname
uk: Коротке ім'я Disqus

en: Do not fetch and update social avatar from my profile, next time I Social Login
uk: Не отримувати і оновлювати соціальний аватар з мого профілю, в наступний раз  коли я використовую вхід через соцмережі

en: Do not forget to save the configuration after making changes by clicking the save button below
uk: Не забудьте зберегти конфігурацію після внесення змін, натиснувши нижче кнопку зберегти

en: Donate Now
uk: Пожертвувати

en: Drag the icons to rearrange in desired order
uk: Якщо хочете змінити порядок, просто перетягніть зображення

en: Email Verification
uk: Підтвердження адреси електронної пошти

en: Email popup height
uk: Висота спливаючого вікна

en: Email popup options
uk: Параметри спливаючій електронної пошти

en: Email required
uk: Електронна адреса (обо'язково)

en: Email you entered is already registered or invalid
uk: Електронна пошта, яку ви ввели, вже зареєстрована або недійсна

en: Enable 'More' icon
uk: Включити значок «Більше»

en: Enable Disqus Commenting
uk: Активувати коментування через Disqus

en: Enable Facebook Commenting
uk: Активувати коментування через Facebook

en: Enable Facebook Comments notification and moderation
uk: Активувати повідомлення і модерацію для коментарів через Facebook

en: Enable Floating sharing interface
uk: Включити інтерфейс плаваючих кнопок Поділитися

en: Enable Like Buttons
uk: Активувати кнопки Подобається

en: Enable Social Commenting
uk: Включити коментування через соцмережі

en: Enable Social Commenting at
uk: Включити коментування через соцмережі в

en: Enable Social Login
uk: Активувати вхід через соцмережі

en: Enable Social Login from "Basic Configuration" section at "Super Socializer > Social Login" page in admin panel
uk: Активуйте вхід через соцмережі і "Базові налаштування " і секції на сторінці "Super Socializer> Вхід через соцмережі " в панелі адмін-панелі

en: Enable Social Sharing
uk: Активувати Поділитися в соцмережах

en: Enable Standard sharing interface
uk: Включити стандартний інтерфейс Поділитися

en: Enable at WooCommerce checkout page
uk: Включити на сторінці оформлення замовлення WooCommerce

en: Enable at comment form
uk: Включити в формі коментування

en: Enable at login page
uk: Включити сторінку входу

en: Enable at register page
uk: Включити на сторінці реєстрації

en: Enable before WooCommerce Customer Login Form
uk: Активувати перед формою входу покупця в WooCommerce

en: Enable bit.ly url shortener for sharing
uk: Активувати bit.ly для скорочення посилань для Поділитися

en: Enable bit.ly url shortener for tweet button
uk: Активувати скорочення посилань bit.ly для кнопки Твитнути

en: Enable email verification
uk: Включити перевірку електронної пошти

en: Enable floating like buttons
uk: Активувати плаваючі кнопки Подобається

en: Enable sharing on AMP pages
uk: Дозволити загальний доступ на сторінках AMP

en: Enable social account linking at BuddyPress profile page
uk: Інтегрує соціальний аккаунт на сторінці профілю BuddyPress

en: Enable social avatar
uk: Включення соціальних аватар

en: Enable standard interface
uk: Включити стандартний інтерфейс

en: Enable this option to render sharing icons on AMP pages
uk: Увімкніть цей параметр для відображення іконок на сторінках AMP

en: Enable this option to show social account linking interface at BuddyPress profile page
uk: Активуйте цю функцію щоб інтегрувати соціальний аккаунт на сторінці профілю BuddyPress

en: Enter the code of the language you want to use for like buttons. You can find the language codes at <a href="%s" target="_blank">this link</a>. Leave it empty for default language(English)
uk: Введіть код мови якщо хочете використовувати свою мову для показу лічильників. Ви можете знайти код своєї мови по <a href="%s" target="_blank"> цим посиланням </a>. Залиште поле порожнім щоб залишити мову за замовчуванням (Українська).

en: Enter the code of the language you want to use to display commenting. You can find the language codes at <a href="%s" target="_blank">this link</a>. Leave it empty for default language(English)
uk: Введіть код на мові який ви хочете використовувати для відображення коментарів. Ви можете знайти мовні коди на <a href="%s" target="_blank"> це посилання </a>. Залиште його порожнім для мови за замовчуванням (український)

en: Enter the code of the language you want to use to render counters. You can find the language codes at <a href="%s" target="_blank">this link</a>. Leave it empty for default language(English)
uk: Введіть код мови якщо хочете використовувати свою мову для показу лічильників. Ви можете знайти код своєї мови за <a href="%s" target="_blank"> цим посиланням </a>. Залиште поле порожнім щоб залишити мову за замовчуванням (український).

en: Error message for 'Email required' popup
uk: Повідомлення помилки у спливаючому вікні "Потрібно пошта "

en: Excerpts and Posts page
uk: Сторінки анонсів і постів

en: FAQ
uk: Часті питання (FAQ)

en: Facebook Commenting Options
uk: Налаштування коментування через Facebook

en: Facebook Sharing Troubleshooter
uk: Усунення несправностей Поділитися від Facebook

en: Floating Interface
uk: Плаваючий інтерфейс

en: Floating Sharing Interface
uk: Плаваючий інтерфейс Поділитися

en: Floating Sharing Interface Options
uk: Параметри плаваючих кнопок Поділитися

en: Floating interface theme
uk: Плаваючий інтерфейс Поділитися

en: General Options
uk: Загальні параметри

en: HTML ID of comment form container
uk: HTML-ідентифікатор форми контейнера коментаря

en: HTML ID of container element of the default comment form at front end. Leave empty for default ID - "respond". You need to specify it if default comment form is appearing and Social Commenting is not getting enabled at front-end of your website.
uk: HTML-идентификатор элемента контейнера формы комментария по умолчанию на передней части. Оставьте пустым для умолчанию ID - "ответить". Вы должны указать, если по умолчанию комментирование появляеться и социального Комментирование не  включено в фронт-энде вашего сайта.

en: Height (in pixels)
uk: Висота (в пікселях)

en: Height of the sharing icons
uk: Висота кнопок Поділитися

en: Hide for logged in users:
uk: Закрити для зареєстрованих користувачів

en: Hide like buttons on mobile devices
uk: Приховати кнопки Подобається на мобільних пристроях

en: Homepage
uk: Головна

en: Horizontal alignment
uk: Горизонтальне вирівнювання

en: Horizontal alignment of the interface
uk: Горизонтальне вирівнювання інтерфейсу

en: Horizontal alignment of the sharing interface
uk: Горизонтальне вирівнювання інтерфейсу Поділитися

en: Horizontal floating bar position
uk: Розташування горизонтальної плаваючої панелі

en: Horizontal floating bar responsiveness
uk: Адаптивність вертикальних плаваючих кнопок

en: Hour(s)
uk: Годин

en: How can I disable Social Commenting at individual page/post?
uk: Як мені відключити коментування через соціальні мережі на певних сторінках / постах?

en: How can I disable sharing on particular page/post?
uk: Як можна відключити кнопки Поділитися на конкретній сторінці або в пості?

en: How can I show share counts of my website rather than of individual pages/posts?
uk: Як мені відобразити загальну кількість Поділитися засноване на сторінках / постах?

en: How can I specify minimum sharing count for sharing networks?
uk: Як мені вказати мінімальну кількість для Поділитися

en: How to customize the look of individual share counts?
uk: Як налаштувати зовнішній вигляд окремих лічильників Поділитися?

en: How to customize the look of total share counts?
uk: Як налаштувати зовнішній вигляд лічильників Поділитися?

en: How to disable default comment form from Social Commenting?
uk: Як мені деактивувати певну форму з коментування через соцмережі?

en: How to hide arrow after floating sharing bar?
uk: Як приховати стрілку після плаваючих кнопок Поділитися?

en: How to integrate Google Analytics with sharing?
uk: Як інтегрувати Google Analytics з Поділитися?

en: How to share specific page?
uk: Як поділитися певною сторінкою?

en: How to show Whatsapp icon only on mobile devices?
uk: Як показати іконку Whatsapp тільки на мобільних пристроях?

en: Icon Preview
uk: Прев'ю іконок

en: Icon border
uk: Іконка рамки

en: If Facebook sharing is not working fine, click at the following link and enter the problematic url (where Facebook sharing is not working properly) of your website in the text field. Click "Fetch New Scrape Information" button.
uk: Якщо Поділитися від Facebook не працює нормально, натисніть на наступне посилання і введіть проблематичний URL-адресу (де Поділитися від Facebook не працює належним чином) на вашому сайті в текстовому полі. Натисніть "Отримання інформації про нову поломки ".

en: If enabled (recommended), Javascript files will be included in the footer of your website.
uk: Якщо цей параметр включений (рекомендується), Javascript файли будуть включені в нижній частині вашого сайту.

en: If enabled and Social ID provider does not provide user's email address on login, user will be asked to provide his/her email address. Otherwise, a dummy email will be generated
uk: Якщо опція включена і соціальні сервіси не пропонують пошту користувача для входу, користувачеві буде потрібно ввести свою пошту. В іншому ж випадку, пошта буде створена за зразком.

en: If enabled, "More" icon will be displayed after selected sharing icons which shows additional sharing networks in popup
uk: Якщо включено, «Більше» буде відображатися після кнопок Поділитися, яка показує додаткові сервіси в спливаючому вікні

en: If enabled, an email will be sent to admin after new user registers through Social Login, notifying admin about the new user registration
uk: Якщо опція включена, на пошту адміністратора прийде повідомлення про реєстрацію нового користувача через соцмережі.

en: If enabled, an email will be sent to user after registration through Social Login, regarding his/her login credentials (username-password to be able to login via traditional login form)
uk: Якщо опція включена, на пошту користувача після реєстрації через соцмережі буде відправлено лист з ім'ям і пароль щоб була можливість зайти через стандартну форму авторизації

en: If enabled, email provided by the user will be verified by sending a confirmation link to that email. User would not be able to login without verifying his/her email
uk: Якщо опція включена, то на пошту, яку вказав користувач, прийде лист з підтвердженням. Користувач не зможе зайти без підтвердження своєї пошти.

en: If enabled, plugin options will get deleted when plugin is deleted/uninstalled and you will need to reconfigure the options when you install the plugin next time.
uk: Якщо включено, параметри плагіна буде видалено, коли плагін буде видалений / переустановлений, і ви повинні будете переналаштувати параметри при установці плагіна в наступний раз.

en: If enabled, share counts are displayed above sharing icons.
uk: Якщо включено, лічильники відображаються вище кнопок Поділитися

en: If enabled, total shares will be displayed with sharing icons
uk: Якщо включено, то загальна кількість Поділитися буде відображатися з кнопками Поділитися

en: If enabled, users would be able to update their social avatar from "Profile photo" section in BuddyPress profile at front-end
uk: Якщо цей параметр включений, користувачі зможуть оновити свій соціальний аватар з розділу «Профіль» фото в профілі BuddyPress

en: If enabled, vertical like buttons will not appear on mobile devices
uk: Якщо включено, то вертикальний інтерфейс Подобається не буде доступний на мобільних пристроях

en: If this option is enabled, and WordPress comment is made by Social Login user, comment will get approved immediately without keeping in moderation.
uk: Якщо ця опція включена і коментар в WordPress який був зроблений користувачем, який увійшов через соцмережі, то коментар буде опублікований відразу без модерації.

en: If you <strong>have any query</strong>, need help regarding <strong>plugin setup</strong>, want <strong>custom features</strong> in the plugin or <strong>have any suggestion</strong> to improve the plugin, just drop an email at <a href="mailto:support@heateor.com">support@heateor.com</a>
uk: Якщо у вас <strong> є якесь питання </ strong>, ви потребуєте допомоги в <strong> установці плагіна </ strong>, хочете <strong> кастомні опції </ strong> в плагін або <strong> маєте якісь то побажання </ strong> які необхідно внести в плагін, напишіть нам на пошту <a href="mailto:support@heateor.com"> support@heateor.com </a>

en: If you are seeing vertical scrollbar in the "Email required" popup, you can increase the height of popup by specifying in this option. Leave empty for default.
uk: Якщо ви бачите вертикальну смугу в спливаючому вікні  "Необхідна пошта ", то ви можете збільшити висотку спливаючого вікна. Залиште порожнім для базового значення.

en: Include Javascript in website footer
uk: Включити  Javascript в підвалі (футере) сайту

en: Inner Bottom
uk: Нижній відступ

en: Inner Left
uk: Лівий відступ

en: Inner Right
uk: Внутрішній відступ справа

en: Inner Top
uk: Верхній відступ

en: Instagram Client ID
uk: Instagram ID клієнта

en: Instagram username
uk: Введіть ім'я користувача Instagram.

en: Integrate with Google Analytics
uk: Интеграция с Google Analytics

en: Interface location
uk: Розташування інтерфейсу

en: Invalid request
uk: Невірний Запит!

en: Label for Disqus Commenting tab
uk: Поле для коментування через Disqus

en: Label for Facebook Commenting tab
uk: Поле для коментування через Facebook

en: Label for WordPress Commenting tab
uk: Поле для коментування через Wordpress

en: Label for comment area
uk: Позначка для області коментаря

en: Labels
uk: Поля

en: Language
uk: Мова

en: Large Avatar
uk: Великий аватар

en: Large Avatar Url
uk: Посилання для великого аватара

en: Leave a reply
uk: Залишити коментар

en: Leave empty to auto-adjust the width. The width (in pixels) of the Comments block.
uk: Залиште поле порожнім щоб був автоматичний підбір ширини. Ширина (в пікселях) для блоку коментарів.

en: Left
uk: Зліва

en: Left Offset
uk: Зміщення вліво

en: Left offset
uk: Зміщення вліво

en: Light
uk: Cвітла

en: Like Buttons Shortcode & Widget
uk: Шорткод і віджет Подобається

en: Link social account to already existing account, if email address matches
uk: Пов'язує аккаунт соцмереж з існуючим обліковим записом якщо пошта збігається.

en: Link your social account to login to your account at this website
uk: Введіть посилання на ваш аккаунт в соціальних мережах щоб увійти в обліковий запис на цьому сайті

en: Load all Javascript files in single file
uk: Завантажити всі файли Javascript в одному файлі

en: Loads Javascript in single request.
uk: Завантажити Javascript в одному запиті.

en: Log Out
uk: Вихід

en: Login redirection
uk: Перенаправлення входу

en: Login to your bit.ly account and navigate to <a href="%s" target="_blank">this link</a> to get bit.ly username
uk: Увійти в ваш bit.ly аккаунт і перейдіть за <a href="%s" target="_blank"> цим посиланням </a>, щоб отримати ім'я користувача bit.ly

en: Login to your bit.ly account and navigate to <a href="%s" target="_blank">this link</a> to get your API key
uk: Увійти в ваш bit.ly аккаунт і перейдіть по <a href="%s" target="_blank"> цьому посиланню </a>, щоб отримати ваш ключ API

en: Login with your Social Account
uk: Вхід через соцмережі

en: Login with your Social ID
uk: Увійти через соціальний аккаунт

en: Logo Color
uk: Колір логотипу

en: Make sure "Floating Like Buttons" are enabled from "Super Socializer > Like Buttons" page.
uk: Переконайтеся що плаваючі кнопки Подобається включені на сторінці Super Socializer> Подобається.

en: Make sure "Floating Social Sharing" is enabled at "Super Socializer > Social Sharing" page.
uk: Переконайтеся що плаваючі кнопки Поділитися включені на сторінці Super Socializer> Поділитися.

en: Make sure "Standard Like Buttons" are enabled from "Super Socializer > Like Buttons" page.
uk: Переконайтеся що стандартні кнопки Подобається включені на сторінці Super Socializer> Подобається.

en: Make sure "Standard Social Sharing" is enabled at "Super Socializer > Social Sharing" page.
uk: Переконайтеся що стандартні кнопки Поділитися включені на сторінці Super Socializer> Поділитися

en: Make sure Social Login is enabled at "Super Socializer > Social Login" page.
uk: Переконайтеся що вхід через соцмережі включений на сторінці Super Socializer> Вхід через соцмережі

en: Make sure cURL is enabled at your website server. You may need to contact the server administrator of your website to verify this
uk: Переконайтеся що cUrl включений у вашому веб-сайті сервера. Вам, можливо, буде потрібно звернутися до адміністратора сервера вашого сайту, щоб переконатися в цьому.

en: Master Control
uk: Майстер налаштувань

en: Master control for Social Login. It must be checked to enable Social Login functionality
uk: Майстер управління входу через соц мережі. Повинно бути включено щоб активувати вхід через соцмережі.

en: Master control for like buttons. It must be checked to enable like buttons functionality
uk: Панель управління кнопками Подобається. Повинно бути включено щоб активувати кнопки Подобається

en: Master control to enable Social Commenting
uk: Майстер налаштування коментування через соц мережі

en: Master control to enable Social Sharing
uk: Майстер налаштування включення кнопок Поділитися

en: Master control to enable bit.ly url shortening for sharing
uk: Майстер управління скорочення посилань через bit.ly для Поділитися

en: Master control to enable floating sharing widget
uk: Майстер управління включення плаваючого віджета Поділитися

en: Master control to enable horizontal like buttons
uk: Майстер налаштування включення горизонтальних кнопок Подобається

en: Master control to enable standard sharing
uk: Майстер налаштування включення стандартних опцій Поділитися

en: Master control to enable vertical (floating) counter widget
uk: Майстер управління включення вертикального (плаваючого) лічильника віджета

en: Minute(s)
uk: Хвилин

en: Miscellaneous
uk: Різне

en: Need Help?
uk: Потрібна допомога?

en: Note: This is not related to Facebook comments
uk: Примітка: Це не пов'язано з коментарями від Facebook

en: Notification
uk: Повідомлення

en: Number of comments
uk: Кількість коментарів

en: Okay
uk: Гаразд.

en: On Hover
uk: При наведенні

en: Order by
uk: Порядок сортування:

en: Order of tabs in commenting interface
uk: Послідовність вкладок в коментуванні через соцмережі

en: Other Add-ons
uk: Інші доповнення

en: Pages
uk: Сторінки

en: Placement
uk: Розміщення

en: Please check your email inbox to complete the registration.
uk: Будь ласка, перевірте вашу поштову скриньку для завершення реєстрації.

en: Please click on the following link or paste it in browser to verify your email
uk: Будь ласка, натисніть на наступне посилання або вставьте його в браузері, щоб перевірити свою підтвердити свою пошту

en: Please enter a valid email address. You might be required to verify it
uk: Будь ласка, введіть дійсну адресу електронної пошти. Вам, можливо, буде потрібно перевірити його

en: Please verify your email address to login.
uk: Будь ласка, підтвердіть свою адресу електронної пошти.

en: Plugin Demo
uk: Демо плагіна

en: Position of share counter
uk: Положення лічильника Поділитися

en: Position with respect to content
uk: Позиція щодо контенту

en: Posts
uk: Записи

en: Provided username will be appended after the content being shared as "via @USERNAME". Leave empty if you do not want any username in the content being shared.
uk: Додає ім'я користувача після того як контент буде розшарено за допомогою "via @USERNAME". Залиште поле порожнім якщо не хочете вказувати ім'я.

en: Provided username will be appended after the content being tweeted as "via @USERNAME". Leave empty if you do not want any username.
uk: Використовується ім'я користувача буде показано після твіта як "via @USERNAME ". Залиште порожнім якщо не хочете відображати ім'я.

en: Provided username will be appended after the content in Buffer sharing as "via @USERNAME". Leave empty if you do not want any username.
uk: Ім'я користувача що використовується, буде показано після твіта як  "via @USERNAME ". Залиште порожнім якщо не хочете відображати ім'я.

en: Providers not selected
uk: Сервіси не вибрані

en: Rate 5-star
uk: Оцінити 5-бальній шкалі

en: Rearrange icons
uk: Змінити порядок іконок

en: Rectangle
uk: Прямокутник

en: Redirection url
uk: Перенаправлення входу

en: Refresh Share Count cache every
uk: Оновити кеш лічильників Поділитися

en: Registration redirection
uk: Перенаправлення реєстрації

en: Remove
uk: Видалити

en: Required for Facebook Social Login to work. Please follow the documentation at <a href="%s" target="_blank">this link</a> to get Facebook App ID
uk: Необхідно для входу через Facebook. Будь ласка, подивіться документацію <a href="%s" target="_blank"> тут </a> для отримання ID додатку Facebook.

en: Required for Instagram Social Login to work. Please follow the documentation at <a href="%s" target="_blank">this link</a> to get Instagram Client ID
uk: Необхідно для входу через Instagram. Будь ласка, подивіться документацію <a href="%s" target="_blank"> тут </a> для отримання ID клієнта в Instagram.

en: Required for Twitter Social Login to work. Please follow the documentation at <a href="%s" target="_blank">this link</a> to get Twitter API Key
uk: Необхідно для входу через Twitter. Будь ласка, подивіться документацію <a href="%s" target="_blank"> тут </a> для отримання ключа додатку Twitter.

en: Required for Twitter Social Login to work. Please follow the documentation at <a href="%s" target="_blank">this link</a> to get Twitter API Secret
uk: Необхідно для входу через Twitter. Будь ласка, подивіться документацію <a href="%s" target="_blank"> тут </a> для отримання секретного ключа додатку Twitter .

en: Required for Vkontakte Social Login to work. Please follow the documentation at <a href="%s" target="_blank">this link</a> to get Vkontakte Application ID
uk: Необхідно для входу через Vkontakte. Будь ласка, подивіться документацію <a href="%s" target="_blank"> тут </a> для отримання ID додатку Vkontakte.

en: Reverse Time
uk: Зворотному часу

en: Right
uk: Справа

en: Right Offset
uk: Зміщення вправо

en: Right offset
uk: Зміщення вправо

en: Round
uk: Кругла

en: Same page from where user registered
uk: URL цільової сторінки, на якій зареєстрований користувач

en: Same page where user logged in
uk: Та ж сторінка, на якій користувач зробив вхід

en: Save
uk: Зберегти

en: Save Changes
uk: Зберегти налаштування

en: Search for
uk: Шукати

en: Second(s)
uk: Секунд

en: Select
uk: Вибір

en: Select Sharing Services
uk: Виберіть сервіси Поділитися

en: Select Social ID provider to enable in Social Login
uk: Виберіть соцмережі щоб активувати вхід через соцмережі

en: Select and rearrange providers
uk: Виберіть і переставте сервіси

en: Select sharing services to show in social share bar
uk: Виберіть сервіси для показу в панелі Поділитися

en: Select the providers for interface. Drag them to rearrange.
uk: Виберіть сервіси для інтерфейсу. Перемістіть їх щоб змінити порядок

en: Send new user registration notification email to admin
uk: Надіслати повідомлення про реєстрацію нового користувача по електронній пошті адміністратору

en: Send post-registration email to user to set account password
uk: Відправити після реєстрації електронною поштою користувачу лист щоб встановити пароль облікового запису

en: Settings
uk: Налаштування

en: Settings saved
uk: Налаштування збережені

en: Shape
uk: Форма

en: Shape of the sharing icons
uk: Форма кнопок Поділитися

en: Share
uk: Поділитися

en: Share Count Cache
uk: Кеш лічильників Поділитися

en: Share Counts cache cleared successfully.
uk: Кеш лічільників Поділитися успішно очищений.

en: Shares
uk: Поширили:

en: ShortUrl cache cleared successfully.
uk: ShortUrl кеш успішно очищений.

en: Shortcode
uk: Шорткод

en: Shortcode & Widget
uk: Шорткод і віджет

en: Show individual share counts:
uk: Показати індивідуальні лічильники Поділитися

en: Show option for users to update social avatar at BuddyPress profile page
uk: Показати варіант для користувачів для оновлення соціального аватара на сторінці профілю BuddyPress

en: Show share counts
uk: Показати лічильники кнопки Поділитися

en: Show total shares
uk: Включити загальну кількість Поділитися

en: Show total shares:
uk: Показати загальну кількість Поділитися

en: Size (in pixels)
uk: Розмір (в пікселях)

en: Size of the sharing icons
uk: Розмір кнопок Поділитися

en: Small Avatar
uk: Невеликий аватар

en: Small Avatar Url
uk: Посилання для маленького аватара

en: Social
uk: За замовчуванням

en: Social Account Linking
uk: Посилання на соціальний аккаунт

en: Social Avatar
uk: Соціальний Аватар

en: Social Commenting
uk: Коментування через соцмережі

en: Social Commenting Shortcode
uk: Шорткод коментування через соцмережі

en: Social Linking Shortcode
uk: Шорткод соціальних посилань

en: Social Login Interface will get enabled at WooCommerce checkout page
uk: Інтерфейс входу через соцмережі буде активовано на сторінці оформлення замовлення в WooCommerce

en: Social Login Interface will get enabled before the customer login form at WooCommerce My Account page
uk: Інтерфейс входу через соцмережі буде активовано перед формою входу для покупця на сторінці Мій Аккаунт в WooCommerce

en: Social Login Options
uk: Параметри входу через соцмережі

en: Social Login Shortcode & Widget
uk: Шорткод і віджет для входу через соцмережі

en: Social Login interface will get enabled at the login page of your website
uk: Інтерфейс входу через соцмережі буде активовано на сторінці входу

en: Social Login interface will get enabled at the registration page of your website
uk: Інтерфейс входу через соцмережі буде активовано на сторінці

en: Social Login interface will get enabled at your Wordpress Comment form
uk: Інтерфейс входу через соцмережі буде активовано у вашій формі коментування Wordpress

en: Social profile pictures of the logged in user will be displayed as profile avatar
uk: Зображення користувача в соцмережах буде використовуватися як зображення профілю на сайті

en: Specify a number. Increase in number will shift interface towards bottom and decrease will shift it towards top.
uk: Вкажіть число. Збільшення числа буде зрушувати інтерфейс по відношенню до низу і зменшувати по відношенню до верху.

en: Specify a number. Increase in number will shift interface towards left and decrease will shift it towards right. Number can be negative too.
uk: Вкажіть число. Збільшення числа буде зрушувати інтерфейс по відношенню до лівої сторони і зменшувати по відношенню до правої сторони. Число може бути негативним.

en: Specify a number. Increase in number will shift interface towards right and decrease will shift it towards left. Number can be negative too.
uk: Вкажіть число. Збільшення числа буде зрушувати інтерфейс по відношенню до правого боку і зменшувати по відношенню до лівого боку. Число може бути негативним.

en: Specify a number. Increase in number will shift sharing interface towards bottom and decrease will shift it towards top.
uk: Вкажіть число. Збільшення числа буде зсувати інтерфейс Поділитися стосовно низу і зменшувати по відношенню до верху.

en: Specify a number. Increase in number will shift sharing interface towards left and decrease will shift it towards right. Number can be negative too.
uk: Вкажіть число. Збільшення числа буде зсувати інтерфейс Поділитися стосовно лівої сторони і зменшувати по відношенню до правої сторони. Число може бути негативним.

en: Specify a number. Increase in number will shift sharing interface towards right and decrease will shift it towards left. Number can be negative too.
uk: Вкажіть число. Збільшення числа буде зсувати інтерфейс Поділитися стосовно правої сторони і зменшувати по відношенню до лівої сторони. Число може бути негативним.

en: Specify a value for rounded corners. More the value, more rounded will the corners be. Leave empty for sharp corners.
uk: Вкажіть значення для закруглених кутів. Чим більше значення параметра, більш округлими будуть кути. Залиште порожнім для прямих кутів.

en: Specify position of the interface with respect to the content
uk: Вкажіть положення інтерфейсу щодо вмісту

en: Specify position of the sharing interface with respect to the content
uk: Вкажіть положення інтерфейсу Поділитися щодо вмісту.

en: Specify the color or hex code (example #cc78e0) for icon background. Save "transparent" for transparent background. Leave empty for default. You can get the hex code of the required color from <a href="http://www.colorpicker.com/" target="_blank">this link</a>
uk: Вкажіть колір або шестандцатерічний код (наприклад # cc78e0) для фону іконки. Залиште порожнім, щоб залишити прозорим. Ви можете отримати шістнадцятковий код <a href="http://www.colorpicker.com/" target="_blank"> тут </a>

en: Specify the color or hex code (example #cc78e0) for the background of vertical interface. Leave empty for transparent. You can get the hex code of the required color from <a href="http://www.colorpicker.com/" target="_blank">this link</a>
uk: Вкажіть колір або шестандцатерічний код (наприклад # cc78e0) для фону вертикального інтерфейсу. Залиште порожнім, щоб залишити прозорим. Ви можете отримати шістнадцятковий код <a href="http://www.colorpicker.com/" target="_blank"> тут </a>

en: Specify the color or hex code (example #cc78e0) for the background of vertical sharing bar. Leave empty for transparent. You can get the hex code of the required color from <a href="http://www.colorpicker.com/" target="_blank">this link</a>
uk: Вкажіть колір або шестандцатерічний код (наприклад # cc78e0) для фону вертикальної колонки Поділитися. Залиште порожнім, щоб залишити прозорим. Ви можете отримати шістнадцятковий код <a href="http://www.colorpicker.com/" target="_blank"> тут </a>

en: Specify the color or hex code (example #cc78e0) for the logo of icon. Leave empty for default. You can get the hex code of the required color from <a href="http://www.colorpicker.com/" target="_blank">this link</a>
uk: Вкажіть колір або шестандцатерічний код (наприклад # cc78e0) для емблеми значка. Залиште порожнім, щоб залишити за замовчуванням. Ви можете отримати шістнадцятковий код <a href="http://www.colorpicker.com/" target="_blank"> тут </a>

en: Specify the page/post groups where you want to enable Social Commenting
uk: Вкажіть сторінки / пости, де ви хочете включити соціальні коментарі

en: Specify the pages where you want to enable Sharing interface
uk: Вкажіть сторінки, де ви хочете включити інтерфейс Поділитися

en: Specify the pages where you want to enable interface
uk: Вкажіть сторінки, де ви хочете включити інтерфейс

en: Specify the pages where you want to enable vertical Sharing interface
uk: Вкажіть сторінки, де ви хочете включити вертикальний інтерфейс Поділитися

en: Specify the pages where you want to enable vertical interface
uk: Вкажіть сторінки, де ви хочете включити вертикальний інтерфейс

en: Square
uk: Квадратна

en: Standard Interface
uk: Стандартний інтерфейс

en: Standard Interface Options
uk: Стандартні параметри інтерфейсу

en: Standard Sharing Interface
uk: Стандартний інтерфейс Поділитися

en: Standard Sharing Interface Options
uk: Стандартні параметри інтерфейсу

en: Standard interface theme
uk: Стандартний інтерфейс

en: Starting share count for
uk: Запустити лічильник Поділитися для

en: Stick vertical floating interface horizontally at bottom only when screen is narrower than %s pixels
uk: Закріпити вертикальний плаваючий інтерфейс внизу тільки тоді коли екран вужче ніж% s пікселів

en: Stick vertical floating interface horizontally at bottom only when screen is narrower than the width specified
uk: Закріпити вертикальний плаваючий інтерфейс внизу тільки тоді коли екран  вужче чим зазначена ширина

en: Super Socializer - General Options
uk: Super Socializer - Загальні Параметри

en: Super Socializer - Login
uk: Super Socializer - Вхід

en: Support Documentation
uk: Технічна документація

en: Support Forum
uk: Форум підтримки

en: Support Us
uk: Підтримайте нас

en: Target Url
uk: Цільова URL-адреса

en: Target Url:
uk: Цільовий URL:

en: Text on 'Email required' popup
uk: Текст на спливаючому вікні «Електронна пошта потрібна»

en: Text to display above the Social Login interface
uk: Текст, що відображається над інтерфейсом входу через соцмережі

en: The absolute URL that comments posted will be permanently associated with. Stories on Facebook about comments posted, will link to this URL.<br/>If left empty <strong>(Recommended)</strong>, url of the webpage will be used at which commenting is enabled.
uk: Абсолютне посилання для коментарів, які будуть пов'язані. В постах на Facebook про коментарі, які будуть опубліковані, буде посилання на цю адресу. <br/> Якщо порожнє <strong> (Рекомендується) </ strong>, буде використовуватися адреса сторінки, на якій включено коментування через соціальні посилання.

en: The color scheme used by the plugin. Can be "light" or "dark".
uk: Використовувати світлий або темний скін

en: The number of comments to show by default. The minimum value is 1. Defaults to 10
uk: Кількість коментарів для відображення за замовчуванням. Мінімальним значенням 1. За замовчуванням становить 10

en: The order to use when displaying comments.
uk: Цей порядок використовується у відображенні коментарів.

en: The text to display above the interface
uk: Текст, що відображається над інтерфейсом

en: The text to display above the sharing interface
uk: Текст, що відображається над інтерфейсом Поділитися

en: Theme Selection
uk: Вибір теми

en: This message will be displayed to user if it provides invalid or already registered email
uk: Це повідомлення буде показано користувачеві, якщо він надав невірну або раніше запроваджену пошту

en: This text will be displayed on email required popup. Leave empty if not required.
uk: Цей текст буде відображатися на спливаючому вікні, що вимагає пошту. Залиште поле порожнім якщо не потрібно.

en: Time
uk: Час

en: Title
uk: Заголовок

en: Title (after login):
uk: Назва (після логіна):

en: Title (before login):
uk: Назва (до логіна):

en: Title:
uk: Заголовок:

en: Top
uk: Зверху

en: Top Offset
uk: Верхній відступ

en: Top of the content
uk: Над вмістом

en: Top offset
uk: Верхній відступ

en: Troubleshooter
uk: Усунення несправностей

en: Twitter API Key
uk: Twitter API ключ

en: Twitter API Secret
uk: Twitter API секретний ключ

en: Twitter Username
uk: Ім'я в Твіттері

en: Twitter username (without @)
uk: Twitter ім'я користувача (без @)

en: Twitter username for Buffer sharing (without @)
uk: Ім'я в Твіттері для Поділитися в Buffer (без @)

en: Twitter username for Tweet (without @)
uk: Ім'я в Твіттері для Твитнути (без @)

en: Update social avatar, next time I Social Login
uk: Оновлення аватара соцмереж наступного разу при використанні входу через соцмережі

en: Url of the homepage of your website
uk: URL-адреса домашньої сторінки вашого веб-сайту

en: Url of the webpage where icons are located (default)
uk: URL-адресу веб-сторінки, де розташовані значки (за замовчуванням)

en: Url shortener
uk: Скорочення URL

en: Url to comment on
uk: Посилання для коментаря

en: Url to like/share/tweet and display like/share/tweet counts
uk: Посилання для Подобається / Поділитися / Твитнути і відобразити Подобається / Поділитися / Твитнути

en: Url to share
uk: Посилання щоб Поділитися

en: Use shortlinks already installed
uk: Використання коротких посилань вже встановлено

en: Use shortlinks already installed, for tweet button
uk: Ці короткі посилання вже встановлені, для кнопки Твитнути

en: Use this to clear cached share counts
uk: Використовуйте це для очищення кешованих лічильників Поділитися

en: Use this to delete short urls saved in database. Handy, if urls of your website have been changed but short urls are still being generated for old urls.
uk: Використовуйте для видалення коротких URL-адрес, збережених в базі даних. Зручно, якщо URL-адреси вашого веб-сайту було змінено, але короткі URL-адреси, як і раніше створюються для старих URL-адрес.

en: User will be redirected to the selected page after Social Login
uk: Користувач буде перенаправлений на обрану сторінку після входу через соцмережі

en: User will be redirected to the selected page after registration (first Social Login) through Social Login
uk: Користувач буде перенаправлений на обрану сторінку після реєстрації (перший вхід чере соцмережі) через соцмережі

en: User will be redirected to this page after unsuccessful registration attempt via Social Login. You can specify the url of registration form or of a page showing message regarding disabled registration through Social Login.
uk: Користувач буде перенаправлений на цю страніцц після невдалої спроби реєстрації через соцмережі. Ви можете вказати URL реєстраційної форми або сторінки показує повідомлення про відключення реєстрації через соцмережі.

en: Username in sharing
uk: Ім'я користувача щоб поділитися

en: Username of the Instagram account you want to redirect users to, on clicking the icon
uk: Ім'я користувача Instagram, на обліковий запис якого ви хочете перенаправити користувачів, якщо натиснути на іконку

en: Uses default short url permalinks without using any additional plugin
uk: Використовує за замовчуванням постійні короткі url без використання будь-яких додаткових плагінів

en: Version
uk: Версія

en: Vertical (Floating) like buttons Options
uk: Налаштування вертикальних (плаваючих кнопок) Подобається

en: Vertical floating bar responsiveness
uk: Адаптивність вертикальних плаваючих кнопок

en: Vkontakte
uk: Вконтакте

en: Vkontakte Application ID
uk: ID додатку Вконтакте

en: Why Facebook share counts are not appearing?
uk: Чому лічильники Фейсбуку поділитися не оновлюються?

en: Why are floating sharing/like buttons not appearing at homepage?
uk: Чому плаваюча панель Поділитися / Подобається не відображаються на головній сторінці?

en: Why is my browser blocking some features of the plugin?
uk: Чому мій браузер блокує деякі функції плагіна?

en: Why is sharer not showing the correct image, title and other meta tags content?
uk: Чому расшаріваніє не вказує корректіно зображення, заголовок і інші мета дані контенту?

en: Why is there so much space between like buttons?
uk: Чому існує так багато місця між кнопками?

en: Width
uk: Ширина

en: Width (in pixels)
uk: Ширина (в пікселях)

en: Width of the sharing icons
uk: Ширина іконок поділитися

en: WooCommerce Product Page
uk: Продукт Woocommerce

en: WooCommerce Thankyou Page
uk: WooCommerce сторінка подяки

en: XProfile Integration
uk: XProfile інтеграція

en: You can specify any additional CSS rules (without &lt;style&gt; tag)
uk: Можна вказати будь-які додаткові правила CSS (без тега & lt; style & gt;)

en: Your browser is blocking some features of this website. Please follow the instructions at {support_url} to unblock these.
uk: Ваш браузер блокує деякі функції даного веб-сайту. Будь ласка, дотримуйтесь інструкцій в {support_url}, щоб розблокувати функції.

en: Your email has been verified. Now you can login to your account
uk: Ваша електронна адреса була перевірена. Тепер ви можете увійти до свого облікового запису

en: Your website visitors will see a popup notification (only once) if their browsers block any of the features of the plugin so that they can change their browser settings to unblock these. You can turn it OFF by disabling "Show popup notification to users if their browsers block the plugin features" option <a href="%s">here</a>
uk: Відвідувачі вашого сайту побачать спливаюче повідомлення (тільки один раз), якщо їх браузери блокують будь-яку з функцій плагіна, так що вони можуть змінити свої настройки браузера, щоб розблокувати функції. Ви можете відключити його, відключивши параметр «Показати спливаюче повідомлення для користувачів, якщо їх браузери блокують функції плагіна» <a href="%s"> тут </a>

en: bit.ly API Key
uk: bit.ly ключ додатка

en: bit.ly Login
uk: bit.ly Логін

en: bit.ly username
uk: bit.ly користувача

en: by
uk: от

en: cURL is not enabled at your website server. Please contact your website server administrator to enable it.
uk: Curl не включений у вашому веб-сайті. Вам, можливо, буде потрібно звернутися до адміністратора вашого сайту, щоб включити це.
