WordPress Social Login - en to it translation catalogue (80 entries)

en: Provider user ID
it: ID utente del fornitore

en: Profile URL
it: Indirizzo del profilo

en: Website URL
it: Indirizzo del sito web

en: Photo URL
it: Indirizzo della foto

en: Display name
it: Mostra nome

en: Description
it: Descrizione

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Gender
it: Genere

en: Language
it: Lingua

en: Age
it: Eta'

en: Birth day
it: Giorno di nascita

en: Birth month
it: Mese di nascita

en: Birth year
it: Anno di nascita

en: Email
it: Indirizzo email

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Country
it: Stato

en: Region
it: Regione

en: City
it: Citta'

en: Zip
it: CAP

en: Connect with a provider to get started
it: Connetti con un fornitore per cominciare

en: Provider
it: Fornitore

en: OpenID Identifier
it: OpenID Identificatore

en: Scope
it: Ambito

en: Application keys
it: Chiavi dell'applicazione

en: Access token
it: Gettone di accesso

en: Access token secret
it: Gettone segreto di accesso

en: Access token expires in
it: Gettone di accesso scade in

en: second(s)
it: secondi

en: Access token expires at
it: Gettone di accesso scade al

en: Connected adapter console
it: Adattatore della console collegato

en: Path
it: Percorso

en: Method
it: Metodo

en: Query
it: Interrogazione

en: Submit
it: Sottoporre

en: API Response
it: Risposta della API

en: Code PHP
it: Codice PHP

en: Connected adapter debug
it: Adattatore di debug collegato

en: PHP Session
it: Sessione PHP

en: Connected user social profile
it: Profilo sociale dell'utente collegato

en: Connect with
it: Connetti con

en: Save Settings
it: Salva la configurazione

en: WSL Widget
it: Widget WSL

en: Accept new registration
it: Accettare una nuova registrazione

en: Yes
it: Si

en: Allow authentication
it: Permettere l'autenticazione

en: Accounts linking
it: Collegamento degli account

en: Require E-mail
it: Email richiesta

en: What's This?
it: Cos'e' questo?

en: Version %s
it: Versione %s

en: Disable
it: Disabilita

en: Enable
it: Abilita

en: WordPress user not found!
it: Utente Wordpress non trovato

en: Edit user details
it: Modifica i dettagli degli utenti

en: Show user social profiles
it: Mostra il profilo sociale dell'utente

en: WP users
it: Utenti WP

en: WSL users
it: Utenti WLS

en: By provider
it: Per fornitore

en: WSL profiles
it: Profili WLS

en: By gender
it: Per genre

en: By age
it: Per eta'

en: View
it: Vedi

en: Docs
it: Documenti

en: Welcome!
it: Benvenuto!

en: Get Started
it: Cominiciamo

en: Unspecified error!
it: Errore non specificato!

en: Unspecified error.
it: Errore non specificato.

en: You're not connected to the provider.
it: Non sei connesso al fornitore

en: Provider does not support this feature.
it: Il fornitore non fornisce questa funzionalita'

en: Continue
it: Continua

en: Oops! We ran into an issue
it: Oops! C'e' stato un problema

en: Details
it: Dettagli

en: Not tonight.
it: Non questa notte

en: Hi %s
it: Salve %s

en: Already have an account
it: Account gia' presente

en: New to our website
it: Nuovo per il nostro sito

en: Link my account
it: Collega il mio account

en: Create a new account
it: Crea un nuovo account

en: Back
it: Indiretro
